Na mapie hodowlanej Polski nasza Pasieka Hodowlana dopiero co się pojawiła, ale jest bogata ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, między innymi, w prowadzeniu prac hodowlanych w pasiekach Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach, ówczesnej Centralnej Stacji Hodowli Zwierząt w Parzniewie, a ostatnio także Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy.
Oprócz form wyjściowych, oferujemy Państwu nową linię SAWA stworzoną w oparciu o sprawdzony materiał hodowlany pszczół kraińskich takich linii jak PWJOT i Majówka. Prace idą w kierunku kumulacji najlepszych cech z obu linii – uzyskaniu pszczół miodnych, mało rojliwych, o dobrym rozwoju wiosennym i łagodnych.
Pasieka Hodowlana jest zarejestrowana w Krajowym Centrum Hodowli Zwierząt oraz bierze udział w programach dofinansowania prowadzonych przez Agencję Rynku Rolnego od 2015 roku zaczynając.
Działalność na rzecz Związku Pszczelarskiego została doceniona. W Dniu 19.04.15r. wyróżniono mnie medalem im. ks. dr Jana Dierżona.
W sezonie 2016 r naszą pasiekę odwiedził Prezydent Brytyjskiego Związku Pszczelarzy (BBKA) Pan John Hendrie.
Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje. Otrzymanie tytułu doktora nauk rolniczych w 2018 r w było zwieńczeniem moich długoletnich doświaczeń związanych z hodowlą i prowadzeniem ochrony pszczół środkowoeuropejskich. Także w 2018 r zostałam odznaczona złotą odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego."
Jako, że pasieka kontynuuje tradycje pszczelarskie już w drugim pokoleniu, pragnęlibyśmy dzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami, spostrzeżeniami a czasami także nieco odmiennym spojrzeniem na pszczoły.
Dowody sympatii dziecięcej
Pan pszczelarz idzie po miód. Artystka – Jana Mularska
Autor –Jana Mularska
Oraz pszczelarskie życzenia w wykonaniu Jany Mularskiej
A tak wyglądały pierwsze kontakty wnuków z pszczołami