Na mapie hodowlanej Polski nasza Pasieka Hodowlana dopiero co się pojawiła, ale jest bogata ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, między innymi, w prowadzeniu prac hodowlanych w pasiekach Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach, ówczesnej Centralnej Stacji Hodowli Zwierząt w Parzniewie, a ostatnio także Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy.

                Oprócz form wyjściowych, oferujemy Państwu nową linię SAWA stworzoną w oparciu o sprawdzony materiał hodowlany pszczół kraińskich takich linii jak PWJOT i Majówka. Prace idą w kierunku kumulacji najlepszych cech z obu linii – uzyskaniu pszczół miodnych, mało rojliwych, o dobrym rozwoju wiosennym i łagodnych.

                Pasieka Hodowlana jest zarejestrowana w Krajowym Centrum Hodowli Zwierząt oraz bierze udział w programach dofinansowania prowadzonych przez Agencję Rynku Rolnego od 2015 roku zaczynając.

                Działalność na rzecz Związku Pszczelarskiego została doceniona. W Dniu 19.04.15r. wyróżniono mnie medalem im. ks. dr Jana Dierżona.   

matki pszczele    

        

W sezonie 2016 r naszą pasiekę odwiedził Prezydent Brytyjskiego Związku Pszczelarzy (BBKA) Pan John Hendrie.

 

                Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje. Otrzymanie tytułu doktora nauk rolniczych w 2018 r w było zwieńczeniem moich długoletnich doświaczeń związanych z hodowlą i prowadzeniem ochrony pszczół środkowoeuropejskich. Także w 2018 r zostałam odznaczona złotą odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego."

 

 

                Jako, że pasieka kontynuuje tradycje pszczelarskie już w drugim pokoleniu, pragnęlibyśmy dzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami, spostrzeżeniami  a czasami także nieco odmiennym spojrzeniem na pszczoły.

Dowody sympatii dziecięcej

p

Pan pszczelarz idzie po miód. Artystka – Jana Mularska

 

p

Autor –Jana Mularska

Oraz pszczelarskie życzenia w wykonaniu Jany Mularskiej

 

A tak wyglądały pierwsze kontakty wnuków z pszczołami

 

Galeria

image-1 image-1 image-1 image-1

l.skonieczna@interia.pl

leszekgrzybowski@poczta.fm