Na mapie hodowlanej Polski nasza Pasieka Hodowlana dopiero co się pojawiła, ale jest bogata ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, między innymi, w prowadzeniu prac hodowlanych w pasiekach Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach, ówczesnej Centralnej Stacji Hodowli Zwierząt w Parzniewie, a ostatnio także Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy.

                Oprócz form wyjściowych, oferujemy Państwu nową linię SAWA stworzoną w oparciu o sprawdzony materiał hodowlany pszczół kraińskich takich linii jak PWJOT i Majówka. Prace idą w kierunku kumulacji najlepszych cech z obu linii – uzyskaniu pszczół miodnych, mało rojliwych, o dobrym rozwoju wiosennym i łagodnych.

Pasieka Hodowlana jest zarejestrowana w Krajowym Centrum Hodowli Zwierząt oraz bierze udział w programach dofinansowania prowadzonych przez Agencję Rynku Rolnego od 2015 roku zaczynając.

                Działalność na rzecz Związku Pszczelarskiego została doceniona. W Dniu 19.04.15r. wyróżniono mnie medalem im. ks. dr Jana Dierżona.   

 

W sezonie 2016 r naszą pasiekę odwiedził Prezydent Brytyjskiego Związku Pszczelarzy (BBKA) Pan John Hendrie.

 
Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje. Otrzymanie tytułu doktora nauk rolniczych w 2018 r w było zwieńczeniem moich długoletnich doświaczeń związanych z hodowlą i prowadzeniem ochrony pszczół środkowoeuropejskich. Także w 2018 r zostałam odznaczona złotą odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego.”

 Jako, że pasieka kontynuuje tradycje pszczelarskie już w drugim pokoleniu, pragnęlibyśmy dzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami, spostrzeżeniami  a czasami także nieco odmiennym spojrzeniem na pszczoły.

Dowody sympatii dziecięcej